Зидан одби да ги коментира судиските одлуки, Пелегрини се пожали дека Бетис е оштетен а навивачите на Барселона се гневни по последната победа на Реал Мадрид во Ла Лига.

На социјалните мрежи почна да циркулира фотографија со која се наведува „врската“ меѓу Реал Мадрид и ВАР собата.