Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо заедно со неговото семејство одлучи да помине еден ден во природа и сите заедно да возат велосипеди.

Роналдо неодамна започна со тренинзи во Торино а по потврдат за рестарт на сезоната во Серија А ги очекува следните инструкции од клубот во однос на подготовките.

Фотографијата која ја сподели Роналдо на која се неговата сопргуа и неговите два сина и две ќерки ја видоа повеќе од 221 милион луѓе на Инстаграм.