Косовскиот репрезентативец, Ведат Муричи е нов играч на Лацио, клубот од Рим го официјализира најновото засилување.

Муричи доаѓа од Фенербахче, за клубот од Турција запиша 15 гола на 32 меча, Лацио за репрезентативецот на Косово плати 20 милиони евра.