По најавата дека Вернер е нов играч на Челси а до предходно за „Сините“ потпиша Зијеч од Ајакс, во мозакот на лампард недостига уште едно име.

Станува збор за левиот бек на Лестер, Чилвел кој е проценет на 85 милиони фунти. Челси понуди 70 но веднаш бил одбиен пренесуваат медиумите од Англија.

Според Лампард со ангажманот на Чилвел ќе има почетна 11 која има квалитет за титула во Премиер лигата.