Големото дерби во Премиер лигата меѓу Челси и Манчестер Јунајтед ќе го комплетира 26 коло. Почетниоте состави ги потврдија најавите, Лампард оди со стандардните 11, единствено неочекувано во првиот тим шанса добива Бачуаи.

За Јунајтед по долга пауза во почетните 11 е Ерик Баи, новото засилување Игало е на клупата за резерви.