За точно еден час Атлетико Мадрид ќе го вгости акутелниот европски првак, тимот на Ливерпул, меч кој со кој ќе се отвори осминафиналната фаза од Лигата на шампиони.

Гостите од Ливерпул на „Ванда Метрополитано“ истрчуваат со стандарните 11-мина, кои сезонава се енигма за сите екипи во Премиер лигата.

За разлика од нив домаќините направија една замена во средниот ред и тоа иако се најавуваше Караско од првата минута ќе започне Лемар, а Мората и Кореа ќе бидат во шпицот на нападот.

Мечот започнува од 21:05 минути.