Најтрофејниот фудбалски клуб од Германија, Баерн Минхен му гостува на Унион Берлин во натпревар од 26 коло од Бундес лигата, прво по паузата поради Ковид-19.

Баварскиот гигант предводен од Флик без многу калкуалција и без повредените Суле, ТОлисо, Кутињо и Мартинез ќе истрча во офанзивна формација во која Левандовски, Коман и Милер го предводат нападот.

Кај Унион Берлин, поради повреда нема да ги гледаме, Бекер, Дел и Фридрих но во вистинско време се порадив Промел, Гентер и Андерсон се на клупата.