Леванте и Барди вечерва и гостуваат на Селта во Виго, средбата започнува од 21 часот, македонскиот репрезентативец е најавен во почетниот состав на својот тим.

Барди е стандарден во првиот тим на Леванте, тој е еден од играчите на македонската репрезентација кој одигра најмногу натпревари сезонава.

Ова е натпревар од 37 коло во Ла Лига, Леванте има 43 бода на 12 позиција, Селта Виго со 36 бода се наоѓа на 16 место.