Мајорка оваа сезона ќе игра за да се врати  во елитната конкуренција на Шпанија, тимот на нашиот Александар Трајковски го објави тимот со кој ќе игра во втората лига.

Трајковски е дел од составот со 29 играчи, македонскиот репрезентативец го задржа бројот 17 на дресот со кој играше и изминатата сезона.

Мајорка денеска од 16 часот во Ла Лига 2 се среќава со Рајо Ваљекано.