Македонија Ѓ.П. со соопштение реагира на ситуацијата во македонскиот фудбал откако шест фудбалери од два клуба, Шкендија и Ренова се позитивни на Ковид-19.

Клубот од Ѓорче Петров демантира дека закажале пријателски натпревар со ФК Вардар, ќе ги следат препораките на Владата на Македнија и ги прекинуваат сите активности.