Македонија Ѓ.П. утре со почеток од  16-30 часот  на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ при ФФМ е домаќин на Алашкерт од Ерменија во квалфикациите за Европа Лигата.

Тимот од Ѓорче Петров тренираше на теренот на ФФМ каде ќе игра овој меч. Првата средба заврши со победа на Ерменците со 3-1, голот на гости има дава надеж на фудбалерите на Македонија дека можат до второто квалфикациско коло.