Македонија ЃП и во реванш натпреварот во Скопје во рамките на првото квалификациско коло од Лига Европа е поразена од ерменскиот Алашкерт со 0-3,полувреме 0-1.

Ненадовиќ во 21. минута ја отвори серијата на погодоци. Акција по левата страна, назад додадавање до Ненадовиќ, шут, и топката е во мрежата на домашната екипа.

Гостите предноста ја зголемија во 68 минута преку Галвао,додека конечните 3-0 за Алашкерт ги постави Восканиан во 74.минута од натпреварот.