Естонија е еден од трите противници на Македонија во групата 2 во Лигата -Д од Лигата на Нации на УЕФА.

Македонија и Естонија досега играле три пати, една пријателска средба и две во квалификациите за Европско првенство.

Досега имаме ефект од две победи и една нерешена, против Естонија важиме за фаворити во Лигата -Д.