Македонската машка фудбалска репрезентација загуби на контролниот натпревар против селекцијат ана Украина со 1:2.

Нашите млади репрезентативци предводени од селекторот Шкумбин Арслани, добро го отворија натпреварот и поведоа по 4 минути со голот на Методи Максимов.

На ова Украинците одговорија со гол во 45 минута за израмнување и на десет минути до крајот уште еднаш реализираа за победа.

.

На турнирот кој се игра во Теплице, следен наш противник е селекцијата на Словачка.