Генерацијата на талентирани фудбалери предводена од Благоја Милевски денеска ќе се обиде да дојде до првата победа на пријателскиот турнир во Анталија.

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година по поразот од Казахстан и ремито со Словачка, овој турнир го користи за воигрување и подигнување на тимскиит дух во тимот каде денеска капитенската лента ја доби Дарко Чурлинов.

Ова се составите на двата тима: