Македонската фудбалска репрезентација, го одработи воведниот тренинг во Кипар пред натпреварот со Ерменија во среда во последното коло од Лигата на нации.

Селекторот Ангеловски, имаше можност да види дел од квалитетите и формата на играчите кои беа дополнително повикани.