Македонската фудбалска репрезентација во овие моменти го одработува тренингот , пред натпреварот со Ерменија во квалификациите за СП Катар.

Момците на новиот селектор Боби Милевски , во полна пареа ,и без изговори за топлото време , го одработуваат тренингот , и сите замисли на стручниот штаб , а од фотографиите може да се забележи дека атмосферата е на највисоко можно ниво.