Вечерва во Ла Лига се среќаваат Мајорка и Леванте, дуел на двајцата македонски репрезентативци, Енис Барди е најавен од првата минута, Александар Трајковски ќе биде резерва.

Мајорка се бори за опстанок, Леванте е безбеден на средината на табелата, средбата започнува од 19-30 часот.