Македонската фудбалска репрезентација, вечерва во Виена и гостува на Австрија во квалфикациите за ЕП 2020, претпоследен натпревар за двете селекции во квалификациите.

Македонските фудбалери ќе ја имаат улогата на аутсајдер на овој меч, но тоа им дава дополнителен мотив на нашите фудбалери кои видно опуштени утринава разговараа во хотелот во кој се сместени.

Австрија има  пет победи, една нерешена и два прорази е втора на табелата, со бод од мечеот со Македонија ќе го завери пласманот на ЕП 2020.