Чудото од напаѓач на Борусија Дортмунд не беше во тимот на денешниот натпревар кај Арминија но тоа не го спречи да навива за своите соиграчи.

Пред крајот на натпреварот, Халанд најави дека очекува хет-трик од Хумелс кој ги постигна двата гола за „Милионерите“ но неговата желба не беше исполнета.