Поради болките во грлото и слабоста, напаѓачот на ПСЖ, Килиан Мбапе, бил однесен во медицинска установа каде му беше направен тест за Коронавирус.

Тој на својот инстаграм постави слика со медицинска маска на лицето и напиша: „Бегај Коронавирусу

Резултатите му се негативни, а неговата слика набрзина собра повеќе 1,4 милиони лајкови.

 

 

View this post on Instagram

 

🦠👊🏽👀… #CoronaOut

A post shared by Kylian Mbappé (@k.mbappe) on