Синиша Михајловиќ вечерва ќе биде на клупата на Болоња на средбата со Верона во првото коло во калчо лигата.

Михајловиќ не издржал и заминал за Верона обајви „GazzettadelloSport“, престижниот весник овој потег го нарече „чудо“ .

Поранешниот селектор на Србија се бори со опасната болест леукемија, веќе 40 дена е во болница но не издржа и отпатува на мечот во Верона каде вечерва гостува неговата Болоња од 20-45 часот.