Милан и наполи одиграа нерешено 1-1 во дербито викендов во калчо лигата, екипата од Милано е во сериозна резултатска криза, ракводоството прави се да доведе засилувања а играчите од ростерот се досадуваат во соблекувалната.

Анте Ребиќ, Франк Кеси и Лукас Биља без „уловени“ од камерите на „Sky Sport Italia“  со мобилните телефони во рака како се досадуваат пред мечот со Наполи.

Ова предизвика многу гнев кај навивачите на Милан кои очекуваат подобри резултати и подобар однос на играчите кон клубот.

Милан е на 13 место со 14 бода, има дури 21 бод помалку од водечкиот Јувентус.