Екипите на Борусија Дормунд и Ајнтрахт Франкфурт вечерва го отвораат 22.коло од германската Бундес лига.

„Милионерите“ на овој дуел влегуваа како фаворити, а навивачите повторно ќе полагаат надежи во Халанд и Санчо кои се најдоа во почетните единасетмина. Друштво на овие двајца во нападот ќе им прави Торган Азар.