Борусија Дормунд во новата сезона во Лигата на шампионите и во Купот на Германија ќе настапува со посебен сет на опрема.

„Милионерите“ денеска на официјалноот Твитер профил ја преставија новата креација на Пума а навивачите го поздравија овој потег како совршен избор и комбинација која ја симболизира традицијата на клубот од Дортмунд.