Македонската фудбалската репрезентација вечерва од 18:30 и гостува на селекцијата на Израел во претпоследното коло од евроквалификациите.

Селекторот Благоја Милевски одлучи за денешниот меч да ја промени формацијата, Македонија ќе истрча во 3:5:2.

Македонија ги завршува квалификациите во вторник до мечот против Црна Гора во Скопје.