Артур Загре е нов играч на Монако откако 17 годишниот крилен напаѓач потпиша тригодишен договор со клубот од кнежеството.

Загре дебитираше минтата сезона во сениорскиот тим на ПСЖ во победата над Тулуз од 4:0 и се очекуваше да добие поголема минутажа оваа сезона.

Офанизавецот кој на трансфер пазарот вреди околу 10 милиони евра сепак се реши да ја прифати понудата за преселба во Монако.