Вечерва се игра четвртфиналето  меѓу Сити и Лион, објавени се можните состави на двата тима.

Сити тргнува со 4-3-3, Лион со 3-5-2 комбинација, фаворит е тимот од Манчестер но и Лион има свои „математики“ вечерва во Лисабон.