Тотенхем изненадувачки е поразен од Антверпен во Белгија со 1-0, тоа го вознемири Жозе Мурињо кој преку Инстаграм им закажа тренинг на играчите.

Мурињо на Инстаграм потврди дека со лоша игра нема победа и бодови.

„Со слаба игра се добива  негативен резултат. Се надевам дека сите во автобусот се вознемирени како и јас. Тренинг утре во 11 часот“ – напиша Мурињо.