Тренерот на Тотенхем Жозе Мурињо состави почетна 11 од најдобрите фудбалери кои ги тренирал во досегашната кариерата предводејќи ги Порто, Челси, Интер, Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Интересно е тоа што меѓу избраните немаше место за играчи од рангот на Серхио Рамос, Пол Погба, Златан Ибрахимовиќ, Ешли Кол, Камбијасо, Чаби Алонсо, Снајдер, Марсело. …