Жозе Мурињо го објави почетниот состав на Тотенхем за средбата со Вест Хем на гости која започнува од 13-30 часот.

Во овие почетни единаесет кај Муруњо има три измени од составот кој одигра нерешено на последната средба со Шефилд Јунајтед,  Моура, Винкс и Андервилд ќе играат од првата минута, ги нема Ндмобеле, Сисоко и Ло Селсо.