Жозе Мурињо го одбра Тотенхем и ги разочара сите во Осогово, клубот од Кочани стана „славен“ на твитер со понудата за Мурињо кога минатата година остана без ангажман.

Осогово иако е второлигаш е еден од најорганизираните клубови во Македонија на социјалните мрежи, на твитер повторно се пошегува на сметка на Поругалецот кого го нарече „предавник“ откако го избра Тотенхем  наместо Осогово.