Жозе Мурињо ја насмеа цела Англија, неговиот Тотенхем го победи Лудогорец со 3-1 во Европа лигата, но „специјалниот“ не е задоволен од играта.

Менаџерот на Тотнем ојави фотографија на Инстаграм, предизвика внимание, не е задоволен од играта на неговите играчи, па затоа „удри“ на храна.

„Кога ќе победиш а не играш особено добро“ – напиша Мурињо со чипс во рака.