Жозе Мурињо е нов тренер на Рома, од следната сезона ќе седне на клупата на „волчицата“ со големи амбиции.

Португалецот вели дека се вратил во Италија поради неверојатната страст на навивачите.

„Неверојатната страст на навивачите беа пресудни да се вратам во Италија. Со Рома со нетрпение го очекувам стартот на новата сезона“-изјави Мурињо.

Португалецот објави и фотографија на Инстаграм со која привлече внимание, го најави доаѓањето во Рим: