Жозе Мурињо на големо се поврзува со агажман во Арсенал а медиумите од Англија на големо пишуваат за можните промени кои би ги направил Португалецот во случај да ја прифати понудата од Лондон.

Озил повторно ќе биде дел од првиот тим, Витсел и Ерик Баи се најавени како зимски засилувања а Обамејанг ќе биде прекомандуван во лево офанзивно крило.