Дaвид Бекам беше во посета во Лондон на стадинот на Тотенхем, каде се сретна со Жозе Мурињо. Англиската легенда меѓу другото бараше совети за своите фудбалери на Интер Мајами, чиј сопственик е популарниот „Бекс“.

„Да се ​​добие увид и мислење од менаџер како Жозе е вистинска привилегија.ас бев фудбалер, но јасно е дека работите кои ми ги кажа Мурињо се навистина важни“- изјави Бекам за „АИА“

Меѓу другото, Португалецот се сретна со Сон Хунг-Мин и Лукас Моура, кои се вратија во Лондон каде започнаа по два месеци со тренинзи.