Новиот дрес на Манчестер Сити е комбинација на идентични бои кои беа користени за дресот од сезоната 2011/2012.

Во внатрешнота од дресот е испринтана минутата кога Агуеро го постигна голот за прва титула на „Граѓаните“ во Премиер лигата во новиот милениум.

Вака треба да изгледа дресот на „Граѓаните“ за следната сезона.