Кристијано Роналдо игра одлично по рестартот на сезоната во Серија А, руши рекорди, постигнува убави голови, фудбалот е е веројатно прва љубов, но има моменти кога тој е во втор план.

Португалецот објави две фотографии како ужива се семејството на приватниот базен.