Газета Дело Спорт уште еднаш покажа недостаток на точни информации откако најавуваше дека Елмас е стартува за Наполи а Пандев ќе биде на клупата на Џенова.

Официјалните состави на двата тима се веќе познати, во македонското дерби, Пандев ја носи капитенската лента за гостинот а Елмас остана на клупата на домаќините.