Во Наполи немаат проблем со коронавирусот, клубот објави дека сите играчи се негативни на тестовите извршени во текот на вчерашниот ден.

Наполи утре ја пречекува Џенова, средбата ќе се игра во 18 часот, претходно беше закажана за 15 часот, но голманот на Џенова, Матија Перин е позитивен па дојде до промена на терминот.