Денеска во Италија се игра македонско дерби, Наполи ја пречекува Џенова, дуел меѓу Елиф Елмас и Горан Пандев, за жал и двајцата не се најавени во почетните состави на своите екипи.

Елмас и Пандев очекуваат минутажа на денешната средба која с еигра од 18 часот на „Сан Паоло“ во Неапол, до почетокот на мечот можни се измени па се надеваме дека македонските репрезентативци ќе добијат шанса во стартните состави.

Средбата меѓу Наполи и Џенова се игра од 18 часот.