Наполи е пред потпис со Хирвинг Лозано кој настапува за ПСВ. Според медиумите од Италија клубит од Неапол ќе плати 42. милиона евра за офанзивецот од Мексико.

Лозано (24) во ПСВ е од  2017 година, има 60 настапи и 35 гола за тимот од Холандија, во Европа дојде од Пачуха и настапува за репрезентацијата на Мексико за која запиша 35 настапи.

Мексиканецот ќе потпише договор со Наполи на пет години.