Наполи има сериозен интерес да дојде до потписот на Лука Станковски, младинскиот репрезентативец на Македонија е желба на клубот од Неапол.

Работнички за Станковски бара милион евра, Наполи преговара со прволигашот од Македонија.

Станковски е од „класата“ 2002, има 18 години и е под договор со Работнички кој може да профитира многу од овој евентуален трансфер.