Епски пресврт на Манчестер Јунајтед, губеше со 2-0, а на крај запиша победа со 3-2 против Аталанта на „Олд Трафорд“ во Лигата на шампионите.

Спасител беше Роналдо, кој погоди за победа на „ѓаволите“, го спаси Оле Гунар Солскјер од отказ, а медиумите од Англија со наслови за продолжување на живото во Јунајтед за тренерот на клубот од Манчестер.