Вознемирувачки момент во  15. минута од првото полувреме дуелот Вотфорд -Челзи, реагираа медицинските лица откако навивач на трибините имаше срцев удар, јавуваат медиумите од Англија.

Брза реакција на лекарите, но засега нема детали во каква состојба е навивачот, мечот продолжи, Челзи води со 1-0…