Откако го каменуваа автобусот на Бенфика по ремито со Тондела, навивачите на Бенфика продолжија со навредите и нападите кон нивните миленици.

Разбеснетите фанови разочарани од ремито во лисабонското дерби оставиле заканувачки пораки на влезните врати на фудбалерите.

Завчера на почетокот од немирите настрадаа двајца играчи на Бенфика.