‘Челси се спасуваше од пораз кај ВБА, одигра нерешено 3-3, Абрхам го спаси тимот од Лондон од пораз во судиското продолжение.

Реакцијата на навивачите на Челси е жестока, бараат Лапмард да добие отказ, ова не е игра која тие ја посакуваат, резултатите се очајни.

Челси има по една победа, пораз и нерешено во првите 3 кола во Премиер лигата, навивачите не се задоволни.