Вардар официјално е второлигаш по поразот од Струга ТЛ, на пат кон Скопје, црвено-црните мораа со својот автобус да минат покрај Тетово, а таму навивачите на Шкендија ги пречекаа со транспарент.

„Балистите“ со парола „Втора Лига“ го „поздравија“ најголемиот фудбалски непријател, како што напишаа на Фејсбук.