ПСЖ е домаќин на Рем во последниот натпреавр од 7 коло во Лига 1. Бразилецот Нејмар втор натпревар по ред е дел од почетната единаесетка со што Томас Тухел останува на ветеното дека напаѓачот ќе има простор за помирување со фановите и со управата со помош на провотимски статус и шанса за нови голови.

Покрај Нејмар, во првиот тим на ПСЖ во нападот се уште Сарабиа и Чупо Мотинг.