Бразилецот Нејмар е желба на Барселона, во моментов е во самоизолација во Рио де Жанеиро и го очекува продолжението на сезоната.

Нејмар нема проблеми во самоизолација, вежба, рекреира и се забавува со другарите од детството.

Напаѓачот на ПСЖ заработува многу, но знае и да ужива.